Warsztaty mechaniczne przeżywają oblężenie samochodów, które są wgniecione, porysowane lub lekko uszkodzone. Statycznie bowiem każdy kierowca (nawet najlepszy) kilka razy w życiu posiada sytuację, gdy uderzył w coś swoim autem, lub ktoś uderzył w niego. Co ciekawe, nawet na parkingu przy supermarkecie może dojść do uszkodzenia samochodem wózkiem. Co wówczas robić? Czy wiąże się to z dużymi kosztami? Jak poradzić sobie z tym problemem? Poniżej, kilka wskazówek.

Kursy PDR – szkoleniepdr.pl

Technologia idzie naprzód pełną parką. Dlatego też, wielu mechaników powinno poznać najnowocześniejsze rozwiązania poradzenia sobie z przedstawionymi wyżej problemami. Nowoczesnym sposobem, który szybko i sprawnie radzi sobie z wgnieceniami w naszej karoserii jest metoda PDR (czyli po angielsku Paintless Dent Repair). Co to za metoda? Dlaczego może ona okazać się hitem?

Metoda PDR

Szkolenie PDR – szkoleniepdr.pl  technika, która polega na usuwaniu wgnieceń z naszych aut. Coraz więcej salonów (szczególnie tych nowych i nowoczesnych) wdraża ją. Na czym ona polega? PDR charakteryzuje się tym, że fachowcy dzięki specjalnym narzędziom wyciągają wgniecenia z karoserii. Specjaliści mogą to zrobić w dwojaki sposób: albo wypychają wgniecenia od strony wewnętrznej, albo od strony zewnętrznej (w zależności od rodzaju uszkodzenia). Dzięki tej metodzie, naprawy tego typu usterek dokonuje się w o wiele krótszym czasie. Nie wymagają one też szpachlowania i lakierowania.

Kiedy zastosować tą metodę?

Na kursach i szkoleniach PDR fachowcy dokładnie uczą się, kiedy, na jakich samochodach oraz w jaki sposób stosować tą metodę dla likwidowania zleceń. Przed rozpoczęciem pracy, należy bowiem dokładnie przyjrzeć się karoserii, wgnieceniu oraz poznać sposób, w jaki ono powstało. Niestety, gdy został uszkodzony lakier, wymagane będzie również i lakierowanie. Dlatego też, tak ważne jest ocenienie dobrym okiem, czy w każdym przypadku metoda ta się sprawdzi oraz opłaci.

Jak wynika z powyższego, ta innowacyjna metoda ma bardzo wielu zwolenników już (i to w całej Polsce). Zarówno coraz większa grupa fachowców, jak i samych klientów chce zapoznać się ze szczegółami tej metody, by zastosować ją w swoich salonach i zakładach mechanicznych. Również, sami klienci, których auta narażone są na tego typu uszkodzenia, chętnie chcieliby wypróbować jej działania na swoim samochodzie. Co ważne, auto nie traci na wartości po jej zastosowaniu, gdyż tak naprawdę ciężko stwierdzić po tej naprawie, iż jakakolwiek usterka miała tam miejsce.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *