Śledzenie lokalizacji telefonu komórkowego odbywa się zazwyczaj z pomocą GPS lub Wi-Fi. W tym celu wykorzystuje się oprogramowanie mające na celu zebranie informacji o lokalizacji telefonu.
Jako źródło danych do śledzenia lokalizacji telefonu mogą służyć zarówno system GPS, jak i sygnały z miejsc Wi-Fi najbliższych urządzeniu docelowemu. Sygnał uzyskany za pomocą GPS jest bardzo dokładny. Chociaż sygnał odbierany przy użyciu Wi-Fi plam jest mniej dokładny, ale wymaga mniejszej baterii.
Nawet jeśli użytkownik wyłączy zarówno GPS, jak i Wi-Fi na urządzeniu docelowym, oprogramowanie jest w stanie śledzić lokalizację telefonu komórkowego za pomocą znanych wież komórkowych (GSM).
Częstotliwość, za pomocą której oprogramowanie śledzi lokalizację komórki bezpłatnie, może zostać zmieniona w dowolnym momencie na koncie osobistym oprogramowania.
Można zobaczyć aktualną lokalizację użytkownika i trasę poruszania się na szczegółowej mapie na koncie osobistym programu. Do dowolnego urządzenia z dostępem do internetu można uzyskać osobiste konto.
Miejsca geolokalizacyjne urządzeń docelowych są zaznaczone na mapie niebieskimi kropkami. Jeśli użytkownik wielokrotnie był zauważony w określonym miejscu, kolor kropki stopniowo zmienia się na czerwony.
Namierzanie telefonu komórkowego jest przydatne w wielu aspektach. Geolokalizacja jest bardzo cenną cechą, która dostarcza informacji o lokalizacji pracowników lub dzieci. Dzięki temu zawsze można podejrzeć miejsce pobytu w danym momencie bez szczególnego wysiłku.

Zobacz także: lokalizacja telefonu

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *