W Polsce istnieje wiele firm zajmujących się naprawami lakierniczymi. Takie firmy oferują profesjonalne dobranie odpowiedniego koloru, jak i jego odcieniu. W obecnych czasach lakierowanie pojazdu można podzielić na dwie grupy: pierwsze to malowanie całego samochodu lub części, a drugie to malowanie tylko małego fragmentu w miejscu uszkodzenia.

Malowanie całego elementu

Malowanie całego elementu wybiera bardzo duo osób w obawie o różnice w odcieniu koloru w miejscu lakierowania. Takie lakierowanie ma swoje wady i zalety. Jego największymi wadami są cena, jak i czas wykonania. Czas wykonania zależy od wielkości elementu. Taki element trzeba najpierw odpowiednio przygotować, czyli zmatowić lakier, aby ten właściwy mógł się utrzymać. Taki rodzaj lakierowania poleca się przy większych uszkodzeniach i bardziej rozległych.

Lakierowanie tylko uszkodzenia

Lakierowanie tylko uszkodzenia nazywane jest lakierowaniem SPOT. Takie lakierowanie polecane jest do lakierowania otarć i rys po stłuczkach parkingowych. Lakierowanie spot służy do lakierowania drzwi, zderzaków, błotników, a także do usuwania uszkodzeń lakierowanych ozdobnych listew bocznych, obudów lusterek oraz do naprawy rantu drzwi czy zarysowanych felg aluminiowych. Taki rodzaj lakierowania przede wszystkim zmniejsza czas oczekiwania. Dzięki technice lakiernicy są w stanie dobrać tak kolor lakieru, że powstałe uszkodzenie nie jest widoczne bez dokładnego przyjrzeniu się elementowi. Ta metoda redukuje koszty naprawy. Możecie wykonać takie coś w tym miejscu lakierowanie spot Rzeszów

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *